Strona główna >Dla studentów >MSDN AA

MSDN AA

Wydział Matematyki i Informatyki od roku 2007 posiada subskrypcję MSDN AA (Microsoft Developer Network Academic Alliance).

Każdy student Wydziału Matematyki i Informatyki może korzystać z oprogramowania w programie MSDN AA, logując się za pomocą swojego konta domenowego w systemie ELMS.

UWAGA:
Z programu MSDN AA mogą korzystać tylko pracownicy i studenci
Wydziału Matematyki i Informatyki. Studenci i pracownicy innych wydziałów mogą się dowiadywać w swoich dziekanatach czy ich wydział przystąpił do programu MSDN AA.

PODSTAWOWE WARUNKI LICENCJI:
Z programu MSDN AA mogą korzystać tylko pracownicy i studenci Wydziału Matematyki i Informatyki.
Raz pobrany klucz do oprgoramowania (np. do windowsa) można aktywować trzykrotnie na różnych komputerach, w przypadku ponownych aktywacji należy przeprowadzić aktywację telefoniczną.
Oprogramowanie można wykorzystywać tylko do celów edukacyjnych.
Z oprogramowania można korzystać po ukończeniu studiów, ale tylko do celów edukacyjnych.

Microsoft Windows Vista

Programy licencyjne MSDN AA zapewniają studentom wydziałów prowadzących zajęcia z technologii informatycznych dostęp do najnowszego oprogramowania firmy Microsoft. Dzięki temu mogą oni wykorzystać bezpłatnie najnowsze oprogramowanie zarówno na uczelni, jak i w domu.

Jak, jako student, mogę wykorzystać program MSDN AA?

Wyobraź sobie, że masz do napisania projekt na uczelni zadany na początku semestru. Powoli zbliża się sesja i termin oddania. Naturalnie trzy dni przed terminem zaczynasz szukać oprogramowania, dzięki któremu wykonasz projekt. Jeśli zamierzasz ściągnąć go z "innych" źródeł - to lepiej zacznij od dobrego antywirusa i wizyty u wróżki ;) Dzięki MSDN AA problem dostępu do oprogramowania masz z głowy, możesz wykorzystać najnowsze pozycje, jakie są wypuszczane na rynek (Visual Studio 2008, Sql Server 2008), czasami nawet przed ich premierą - jak np. Windows 7! W razie jakichkolwiek problemów możesz liczyć na wsparcie społeczności, np. na forum CodeGuru.

Poza tym, w razie wizyty w akademiku "smutnych Panów w czarnych płaszczach", jesteś czysty - posiadasz całkowicie legalne oprogramowanie!"

Oprogramowanie zawarte w licencji:

  • systemy operacyjne (m. in. Windows XP, Windows Vista, Windows 7),
  • serwery (m. in. SQL Server, Windows Server, BizTalk Server),
  • narzędzia do tworzenia oprogramowania (m.in. Visual Studio, Microsoft Expression),
  • aplikacje (m.in. Access, Project, Visio),
  • wersje testowe produktów.

Inne benefity:

Dostęp do dokumentacji, artykułów technicznych, przykładowych kodów źródłowych. Możliwość bezpłatnego wdrożenia aplikacji ELMS (zautomatyzowany system dystrybucji oprogramowania i licencji dla wykładowców i studentów). Cztery incydenty pomocy technicznej.

IT Academy Student Pass

W ramach MSDN AA dostępne są bezpłatne e-learningi dla studentów. Stanowią one doskonały materiał do ropoczęcia przygotowań do egzaminu certyfikacyjnego. Więcej o IT Academy Student Pass.

Inne informacje: